VISADA ŽINOK ESCAPELLE
ir Postinor BDT

visame pasaulyje naudojama ir laiko patikrinta „kito ryto“ tabletė

1/3 PREZERVATYVŲ NAUDOTOJŲ YRA PATYRĘ NETIKĖTUMŲ

Tarptautinio skubios kontracepcijos tyrimo rezultatai

Tu nesi tokia viena: daugelis moterų per gyvenimą turi keletą sekso partnerių. Kad išvengtų nėštumo, daugelis jų naudoja įvairius kontracepcijos metodus. Tačiau net ir tos, kurios naudoja prezervatyvus, susiduria su didele rizika pastoti.

Kompanija Gedeon Richter Plc., turėdama 120 metų patirtį dirbant su ginekologija ir pristatydama skubią kontracepciją daugiau, nei 100 šalių, šiandien tikrai gerai supranta moterų poreikius. Norėdami geriau suprasti šių dienų moterų intymų elgesį ir įpročius pasirenkant kontracepcijos metodus, mes inicijavome tarptautinį ESCAPELLE skubios kontracepcijos tyrimą. Mūsų tyrėjai apklausė 7000 moterų, kurių amžius 15 – 49m. ir 520 vaistininkų penkiolikoje šalių.

Gauti rezultatai parodė, jog dauguma moterų per gyvenimą turi daugiau, nei 1 sekso partnerį, o vidutiniškai būna 5. 40% apklaustųjų lytinių santykių turėjo su 1-3 partneriais, o 10% turėjo daugiau, nei 10 partnerių. Partnerius labiau keisti buvo linkusios moterys iš Austrijos ir Jungtinės Karalystės,, kur partnerių skaičius buvo atitinkamai 9 ir 8. Tuo tarpu Vietname daugume apklaustųjų turėjo po vieną partnerį per gyvenimą.

Tyrimo metu paaiškėjo, jog visi susiduria su apsisaugojimo problemomis, nepriklausomai nuo intymaus elgesio ar sąmoningumo. Taip pat tyrimo rezultatai rodo, kad populiariausia apsisaugojimo nuo nepageidaujamo nėštumo priemonė yra prezervatyvai. Ir netgi naudojant prezervatyvus, 1/3 moterų patyrė nesėkmių, o pusė jų nebuvo tikros, kodėl taip įvyko.

Nors tokie netikėtumai gali būti nepageidaujamo nėštumo priežastimi, tik pusė moterų, kurios praktikuoja prezervatyvų naudojimą, sutiko, kad po nesaugaus lytinio akto reikėtų pasinaudoti skubia kontracepcija.

Gaila, tačiau dauguma moterų atsitikus nenumatytam atvejui reauguoja per lėtai, o vėliau renkasi drastiškus sprendimus, tokius kaip abortas. Pagal tyrimo duomenis, 14% moterų, kurios naudojo prezervatyvus, jau turėjo abortų! O abortas nėra „paprasta“ medicininė procedūra. Daugeliui moterų šis įvykis negrįžtamai pakeičia gyvenimą psichologiniu, emociniu ir dvasiniu aspektu.

Jeigu naudojamas kasdienis kontracepcijos metodas pavedė. skubi kontracepcija suteikia diskretišką ir lengvai prieinamą alternatyvą išvengti nepageidaujamo nėštumo – tačiau tik tuomet, jei buvo panaudota ne vėliau, kaip 72 val. po nesaugaus lytinio akto.

Pažiūrėkite video, kuris apibendrina gautus rezultatus apie rizikingus apsisaugojimo metodus, tokius kaip nutrauktas lytinis aktas.

 

Daugumai moterų kokybiškas lytinis gyvenimas yra svarbus dalykas. Vidutiniškai moterys lytinius santykius turi 2-3 kartus per savaitę.

Kaip manai, kurioje šalyje moterys mėgaujasi seksu dažniausiai?…

  • UK
  • Ispanija
  • Rusija
  • Vietnamas
  • Austrija

Jus gali nustebinti. jog Ispanijos moterys nėra pirmaujančios pagal sekso dažnumą. Jos vidutiniškai lytinius santykius turi 2,1 kartų per savaitę. Tuo tarpu rusės pelnytai laikomos vienomis aistringiausių, nes lytinius santykius turi 2,6 kartų per savaitę. UK moterys su seksu užsiiminėja 1,7 kartų per savaitę, Austrijoje ir Vietname atitinkmai 1,8 ir 1,9 kartų per savaitę.

Kokybė dažniausiai yra svarbiau, negu kiekybė, ypatingai kai kalbama apie lytinius santykius ir kontracepciją.

Daugelis moterų norėtų išvengti neplanuoto nėštumo, tad šiuo tikslu naudoja įvairius kontracepcijos metodus. Dažniausiai naudojami vyriški prezervatyvai (27%) ir geriamosios kontraceptinės tabletės (22%). Tyrimas taip pat parodė, jog net 17% moterų vis dar renkasi ir labai rizikingus metodus, tokius kaip vaisingų dienų skaičiavimas ar nutrauktas lytinis aktas. Tačiau statistika rodo, kad 27% moterų, naudojančių nutrauktą lytinį aktą ir 25% moterų, skaičiuojančių vaisingas dienas, neplanuotai pastoja per vienus metus (vadinamasis Pearl indeksas).

Nors daugelio neplanuoto nėštumo atvejų būtų galima išvengti, tyrimas parodė, jog visi susiduria su kontracepcijos patikimumo rizika, nepriklausomai nuo elgesio ar sąmoningumo. Netgi besinaudojant prezervatyvu 1/3 moterų yra patyrusios netikėtumų ir dauguma iš jų tiesiog nežinojo, kodėl taip nutiko.

Nelaimei, dauguma moterų papuolusios į tokią bėdą reaguoja pavėluotai ir vėliau renkasi drastiškus sprendimus, tokius kaip abortas.Pagal Tarptautinį ESCAPELLE inicijuotą skubios kontracepcijos tyrimą, 19% moterų pažymėjo, jog yra turėjusios abortą (beveik pusė jų turėjo daugiau, nei 1). Abortas nėra „paprasta“ medicininė procedūra. Daugeliui moterų tai gyvenimą keičiantis įvykis, turintis psichologinių, emocinių ir dvasinių pasekmių.

Ir visgi daugybė moterų abortą laiko vienu iš galimų sprendimų, nepaisant to, jog skubi kontracepcija yra diskretiška, saugi lengvai prieinama alternatyva norint išvengti neplanuoto nėštumo. Pusė tyrime dalyvavusių moterų pritarė, jog po nesaugaus lytinio akto būtina naudoti skubią kontracepciją jeigu nėštumas nėra planuojamas, tačiau tik 28% moterų tabletę išgertų tuojau pat, o 25% moterų imtų skaičiuoti vaisingas dienas, svarstyti – tokiu būdu tik didindamos būsimo aborto riziką.

Jeigu pavedė naudotas pirminis kontracepcijos metodas, skubi kontracepcija yra saugi ir lengvai prieinama priemonė siekiant išvengti neplanuoto nėštumo – tačiau tik tuomet, jeigu yra suvartojama praėjus ne daugiau kaip 72 val. po nesaugaus lytinio akto.

X