VISADA ŽINOK ESCAPELLE
ir Postinor BDT

visame pasaulyje naudojama ir laiko patikrinta „kito ryto“ tabletė

Mes naudojame prezervatyvus

Condoms are Prezervatyvai yra išties populiari ir dažnai naudojama apsaugos nuo neplanuoto nėštumo priemonė, nes juos įsigyti labai paprasta. Tačiau svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad prezervatyvai patikimą apsaugą garantuoja tik jei naudojami teisingai, o netikėtų situacijų gali pasitaikyti bet kada. Šiame skyriuje apžvelgsime dažniausiai pasitaikančius rizikos faktorius. Ir kiekvienoje iš šių rizikingų situacijų yra rekomenduojama pasirinkti skubios kontracepcijos tabletę, jei nėštumas yra nepageidaujamas

We use condom

Dauguma žmonių, norėdami apsisaugoti nuo nepageidaujamo nėštumo, renkasi prezervatyvus, tačiau apie jų naudojimo klaidas kalbama tikrai mažai. Nors būtent tokiose situacijose ir yra svarbiausia išvengti neplanuoto pastojimo. Įvairių kontracepcijos metodų patikimumas yra paskaičiuojamas pagal Raymond Pearl formulę. Taip vadinamas Pearl Indeksas parodo, kiek moterų iš 100, naudodamos konkretų kontracepcijos metodą, pastoja per metus. Statistika rodo, kad per metus pastoja vidutiniškai 15 iš 100 įprastą gyvenimą porose gyvenančių ir prezervatyvus naudojančių moterų. Taigi, prezervatyvų Pearl Indeksas yra 15. Šis rodiklis yra mažesnis, jei prezervatyvai naudojami ypač atsakingai, atsargiai ir teisingai, tačiau net ir tokiu atveju per metus pastoja mažiausiai dvi moterys. Žinoma, jei prezervatyvai naudojami griežtai pagal visas instrukcijas, tikėtina, kad jų efektyvumas bus didesnis. Visgi, turime nepamiršti, kad net jei prezervatyvas suplyšo ar nusmuko lytinio akto metu, nepageidaujamo nėštumo galima išvengti suvartojus ESCAPELLE/POSTINOR BDT. Aptarkime, kokios yra pagrindinės prezervatyvų naudojimo klaidos!

  • jei kiekvieno kito lytinio akto metu nepanaudojom naujo prezervatyvo;
  • jei prezervatyvus laikėme vietoje, kur jiems galėjo pakenkti saulė, karštis ir pan;
  • jei pasibaigė prezervatyvų galiojimo laikas;
  • jei pakelį atplėšėme dantimis ar aštriu daiktu;
  • jei ištepėm prezervatyvą aliejiniais lubrikantais, dėl ko gali būti pažeistas lateksas;
  • jei užmovėme prezervatyvą ant penio per vėlai;
  • jei numovėme prezervatyvą per anskti;
  • jei užmaunant nesuspaudėm prezervatyvo galiuko ir nepašalinom oro, gali neužtekti vietos ištryškusiai spermai;
  • jei prezervatyvą užmaudami išvyniojom neteisinga puse (išvirkščią);
  • jei užmovę prezervatyvą nepasitikrinome, ar jis uždėtas tinkamai;
  • jei prezervatyvas netinkamo dydžio.

Jei buvo padaryta bent viena iš paminėtų prezervatyvų naudojimų klaidų, prezervatyvas suplyšo ar nusmuko lytinio akto metu, reikėtų pagalvoti apie apsaugą nuo neplanuoto neštumo. Tokiais atvejais „kito ryto“ tabletė yra patikimas sprendimas.

Prezervatyvų pliusas yra tas, kad jie gali apsaugoti nuo lytiniu keliu plintančių ligų, tokių kaip AIDS, tačiau neapsaugo nuo, pvz. ŽPV viruso. Prie prezervatyvų neigiamų savybių galima paminėti odos erzinimą ar alergines reakcijas. Jas gali sukelti pats prezervatyvas arba jam sutepti naudojamas lubrikantas. Taip pat ne visi vyrai mėgsta „dėvėti“ prezervatyvus, kai kuriems jie yra nepatogūs ir dauguma galvoja, kad jie mažina lytinio akto malonumą, nes jų ieškoti ir prezervatyvą uždėti tenka pačiame aistros įkarštyje. Nedaug žmonių žino, kad yra ir moteriški prezervatyvai, kurie savo išvaizda šiek tiek primena klasikinius prezervatyvus, tačiau turi būti įkišami į vaginą. Vis dėlto šia priemone naudotis daug sudėtingiau ir ji yra mažiau patikima, nes jos įprastinis Pearlo indeksas yra 21.

Nepamirškite, kad prezervatyvai apsaugo tik tinkamai naudojami. Jei lytinio akto metu jaučiate, kad prezervatyvas nuslydo ar plyšo, iškart imkite naują prezervatyvą. Jei po akto pastebėjote, kad prezervatyvas suplyšo ar nuslydo, norint išvengti nepageidaujamo nėštumo reikėtų, kaip galima greičiau vaistinėje nusipirkti kito ryto tabletę.

Jei naudojantis prezervatyvu jums atsitiko „nelaimė“, spauskite čia

X