VISADA ŽINOK ESCAPELLE
ir Postinor BDT

visame pasaulyje naudojama ir laiko patikrinta „kito ryto“ tabletė

D.U.K.

Ar galiu išgerti ESCAPELLE/POSTINOR BDT tabletę praėjus 72 valandoms?

Praėjus 72 val. po nesaugių lytinių santykių metodas nebesuveiks. Svarbu žinoti, kad kuo greičiau išgersite skubios kontracepcijos tabletę – tuo didesnė tikimybė išvengti nepageidaujamo nėštumo. Tad nors skubios kontracepcijos tabletę kartais dar vadina „kito ryto tablete“, nelaukite kitos dienos, o tuoj pat keliaukite į vaistinę. Išgerkite ją iškart arba ne vėliau, kaip per 72 val. po nesaugaus lytinio akto, taip pat jei manote, kad jūsų naudojamas kontracepcijos metodas nesuveikė.

Ar galiu būti tikra, kad išvengsiu nėštumo?

Veiklioji medžiaga levonorgestrelis blokuoja ovuliaciją ir apvaisinimą, todėl laiku pavartojus tabletę galite išvengti neplanuoto nėštumo. Postinor BDT ir Escapelle reikia išgerti kaip galima greičiau per 12 valandų ir nevėliau kaip per 72 valandas;

Kaip vartoti ESCAPELLE ekstrinės kontracepcijos tabletę?

ESCAPELLE – tai vienos tabletės sprendimas. Išgėrusi ją galite išvengti nepageidaujamo nėštumo. Pakuotėje yra 1 tabletė, kurią reikia išgerti per 12 valandų, bet ne vėliau kaip 72 val. po nesaugaus lytinio akto.

Kaip vartoti Postinor BDT - disperguojamą tabletę ( burnoje tirpią tabletę)?

Postinor BDT nebereikia užgerti vandeniu. Tiesiog įsidėkite tabletę į burną ant liežuvio. Ji greitai ištirps ir lengvai nurysite visą veikliąją medžiagą;

Ar galiu vartoti kelias Escapelle/Postinor BDT tabletes per tą patį mėnesį?

Per tą patį mėnesinių ciklą po pakartotinio nesaugaus lytinio akto Escapelle/Postinor BDT vartoti nerekomenduojama, nes gali sutrikti ciklas. To paties mėnesinių ciklo laikotarpiu kitų santykių metu būtina naudoti barjerines apsaugos priemones arba sudėtines geriamąsias kontraceptines tabletes.

Kodėl galiu vartoti ESCAPELLE tik ekstriniu atveju?

Tai nėra įprastas kontracepcijos metodas, todėl geriausia jį naudoti retai ir tik ekstriniu atveju vieną kartą per tą patį mėnesinių ciklą. Tačiau nepamirškite: ESCAPELLE turi mažiau šalutinių poveikių ir kelia mažesnį pavojų sveikatai nei aborto tabletės ar ligoninėje atliekamas abortas. Turite žinoti, kad ESCAPELLE vartojimo mėnesį gali sutrikti jūsų menstruacijų ciklas. Menstruacijos gali prasidėti anksčiau arba vėliau nei įprasta, nes menstruacijos yra pagrindinis rodiklis, parodantis, ar esate nėščia, ar ne. Taigi, ekstrinės kontracepcijos tabletės nėra skirtos vartoti kaip įprastinis kontracepcijos metodas. Jeigu esate lytiškai aktyvi, nepriklausomai nuo to, ar mylitės dažnai, turėtumėte pasirinkti jums labiausiai tinkantį įprastinį ilgalaikės kontracepcijos metodą.

Jeigu esate nėščia

Ekstrinės kontracepcijos tabletės nesuveiks, jeigu jau esate nėščia ir nepakenks nėštumui arba kūdikiui. Jeigu manote, kad esate nėščia, kaip galima greičiau apsilankykite pas savo ginekologą.

Ką daryti, jeigu išgėrusi Escapelle/Postinor BDT tabletę vėmiau?

Išgėrus ekstrinės kontracepcijos tabletę kai kurias moteris (maždaug 1 iš 100) pykina. Jeigu supykino per 3 valandas nuo tabletės suvartojimo, jums reikia išgerti dar vieną ESCAPELLE/POSTINOR BDT tabletę. Jeigu jus supykino praėjus daugiau nei 3 valandoms nuo tabletės suvartojimo, papildomai nieko vartoti nebereikia.

Kaip sužinoti, ar metodas suveikė?

Ar ekstrinės kontracepcijos tabletė suveikė, sužinosite prasidėjus kitoms mėnesinėms, kurios atrodys kaip įprastos mėnesinės.

Kada reikėtų kreiptis į gydytoją?

  • Jei mėnesinės vėluoja ilgiau nei 5 dienas arba yra neįprastai gausios ar lengvos;
  • Jeigu jūs vis dar nerimaujate, kad galite būti nėščia;
  • Jeigu pajutote staigų ar neįprastą skausmą pilvo apačioje ir jūsų mėnesinės vėluoja;
  • Jeigu turite klausimų dėl savo sveikatos arba jums tinkamiausio kontracepcijos metodo.

Ar pajusiu kokį nors šalutinį poveikį išgėrus Escapelle?

ESCAPELLE yra saugus ir veiksmingas vaistas. Per pastaruosius 35 metus šis vaistas pasaulyje buvo vartojamas daugiau, nei 400 milijonų kartų** be jokių rimtų nepageidaujamų reiškinių. Dauguma moterų nepajunta jokio šalutinio poveikio. Kai kurios moterys, išgėrusios ekstrinės kontracepcijos tabletę, jaučia pykinimą, galvos skausmą, svaigulį, padidėjusį krūtų jautrumą, pilvo skausmą, nuovargį. Šie simptomai dažniausiai nebūna stiprūs ir netrunka ilgai. Kai kurioms moterims gali pakisti ciklas, menstruacijos gali prasidėti anksčiau ar vėliau, nei įprastai, būti gausesnės ar lengvesnės. Jeigu jūsų menstruacijos vėluoja daugiau nei 5 dienas, galite būti nėščia. Jeigu jaučiate stiprius pilvo skausmus, jums gali būti negimdinis nėštumas, todėl kuo greičiau kreipkitės į gydytoją.

Ar saugu vartoti Postinor BDT?

Postinor BDT veikimas saugus, nes metodas vartotas daugiau nei 400 milijonų kartų**

Ką daryti, jeigu pavartojus ekstrinės kontracepcijos tabletę, jaučiu šalutinį poveikį?

Jeigu skauda galvą arba jaučiate pykinimą, tai dažniausiai greitai praeina. Taigi pirmiausiai atsipalaiduokite ir pailsėkite. Savijauta turėtų būti geresnė, jeigu skubios kontracepcijos tabletę vartosite kartu su maistu. Jeigu simptomai nesiliauja ir tai jus neramina, susisiekite su savo gydytoju ar vaistininku.

Ar ESCAPELLE/POSTINOR BDT turės įtakos mano menstruacijų ciklui?

Pavartojus ESCAPELLE/POSTINOR BDT paprastai mėnesinės nepakinta ir prasideda įprastu laiku; tačiau kai kurioms moterims jos prasideda keliomis dienomis anksčiau arba vėliau. Jei Jums mėnesinės prasidėjo 5 dienomis vėliau, nei tikėjotės, arba prasideda įprastu laiku, tačiau yra nenormalios, arba jeigu manote, jog pastojote, atlikdama nėštumo testą pasitikrinkite, ar nesate nėščia.

Jeigu jūsų menstruacijos vėluoja daugiau, nei 5 dienas

Išgėrus ekstrinės kontracepcijos tabletę, menstruacijos retai vėluoja ilgiau, nei 5 dienas. Tokiu atveju apsilankykite pas gydytoją ir pasidarykite nėštumo testą.

Ar Postinor BDT yra efektyvus?

Taip, pastojimo dažnis esant normaliam svoriui (kai KMI 18,5 – 25) tik 1 %. Efektyviausias per 12 val. iki 72 val. po nesaugaus lytinio akto. Jei pastojimas įvyksta, vartotas vaistas vaisiui neigiamos žalos nesukelia.

Ar Postinor BDT sukelia abortą ?

POSTINOR BDT nenutrauks nėštumo, nes tai nėra „aborto tabletė“. Levonorgestrelis blokuoja ovuliaciją ir apvaisinimą.

Ar galėsiu pastoti vėliau, jei prieš tai vartojau Postinor BDT?

Vaisingumas atsistato greitai, todėl jau kitų lytinių santykiu metu rekomenduojama naudotis prezervatyvu arba kaip galima greičiau pradėti naudoti ar tęsti reguliariai geriamų kontraceptikų vartojimą.

Ar galiu vartoti jei žindau kūdikį?

Kaip galiu kuo greičiau nusipirkti skubios kontracepcijos tabletę?


Escapelle/Postinor BDT galite nusipirkti vaistinėje be recepto. Dėmesio! Vartokite kaip galima skubiau, geriausiai per 12 val., bet ne vėliau kaip per 72 valandas!

Kaip išvengti nepageidaujamo nėštumo jei plyšo prezervatyvas?

Nei vienas kontracepcijos metodas nėra 100% patikimas. Įsigykite Postinor BDT arba Escapelle ir turėkite namų vaistinėlėje.

X