VISADA ŽINOK ESCAPELLE
ir Postinor BDT

visame pasaulyje naudojama ir laiko patikrinta „kito ryto“ tabletė

Kaip vartoti ESCAPELLE?

Ar galiu išgerti ESCAPELLE praėjus 72 valandoms?

Kuo greičiau po nesaugaus lytinio akto išgersite ESCAPELLE tuo didesnė tikimybė išvengti nėštumo. Kartais ekstrinės kontracepcijos tabletė vadinama „kito ryto tablete“, tačiau tikrai nereikia laukti rytojaus. Galite išgerti ESCAPELLE tabletę iškart arba suvartoti ją per tris dienas nuo nesaugaus lytinio akto, taip pat jei manote, kad jūsų naudojamas kontracepcijos metodas nesuveikė.

Kaip vartoti ESCAPELLE?

ESCAPELLE – tai vienos tabletės sprendimas: išgėrusi vos 1 tabletę galite išsigelbėti nuo nepageidaujamo nėštumo ar netgi aborto. Pakuotėje yra 1 tabletė, kurią išgerti reikia per 72 valandas nuo nesaugaus lytinio akto. Kuo greičiau tai padarysite – tuo geriau! Kuo anksčiau ją išgersite, tuo didesnė tikimybė, kad būsite apsaugota nuo nėštumo. Geriausia tabletę išgerti per 12 valandų nuo nesaugaus lytinio akto, kadangi tada jos efektyvumas bus didžiausias. Jei nerimaujate dėl neplanuoto nėštumo tikimybės, svarbu nelaukti ir veikti kuo greičiau.

Susijęs turinys

ESCAPELLE yra labai saugus ir mažai šalutinių poveikių turintis būdas išvengti nėštumo, jei nesuveikė įprastinės kontraceptinės priemonės arba įvyko nesaugus lytinis aktas. Tikimybė, kad išgėrusi ESCAPELLE patirsite ilgalaikį šalutinį poveikį, yra itin maža. Dažniausiai ją išgėrus galite imtis savo kasdieninės veiklos kaip įprasta.

Nevartokite ESCAPELLE jeigu:

Jau esate nėščia, nes tabletė jums jau nebepadės, nors ir nepakenks vaisiui; Esate alergiška levonorgestreliui ar kitoms tabletės sudėtinėms dalims. ESCAPELLE neapsaugos jūsų nuo ŽIV infekcijos (AIDS viruso) ar kitų lytiškai plintančių ligų (LPL).

Kaip dažnai galiu gerti ESCAPELLE?

Tai nėra įprastas kontracepcijos metodas, todėl geriausia jį naudoti retai ir tik ekstriniu atveju. Tačiau nepamirškite: ši tabletė turi mažiau šalutinių poveikių ir kelia mažesnį pavojų sveikatai nei aborto tabletės ar ligoninėje atliekamas abortas. Apskritai, jūs neturėtumėte jos vartoti dažniau nei kartą per vieną menstruacijų ciklą. Vartojant ESCAPELLE daugiau, nei vieną kartą per ciklą, gali sutrikti jūsų menstruacijos. ESCAPELLE neveikia taip gerai, kaip įprastinės kontracepcijos priemonės. Pasikonsultuokite su savo savo gydytoju, bendrosios praktikos slaugytoju arba šeimos planavimo klinikos specialistais ir jie suteiks jums informacijos apie ilgalaikes kontraceptines priemones, kurios efektyviau saugotų jus nuo neplanuoto nėštumo.

Jei esate nėščia

ESCAPELLE ekstrinės kontracepcijos tabletės nesuveiks, jei jau esate nėščia ir nepakenks nėštumui arba kūdikiui. Tačiau šiuo metu rinkoje yra ir kitų skubiosios kontracepcijos preparatų, kurie neturi įrodymų dėl saugumo jau užsimezgusiam vaisiui. Rinkdamosi, kurį vaistą vartoti, būtinai pasiteiraukite apie tai vaistininko! Jei manote, kad esate nėščia, kaip galima greičiau apsilankykite pas savo gydytoją. Jeigu nuo praėjusių menstruacijų jau kartą išgėrėte ESCAPELLE tabletę ir dabar sužinojote, kad esate nėščia, dar vienos tablets nebegerkite.

Ką daryti, jei išgėrusi tabletę vėmiau?

Išgėrus ekstrinės kontracepcijos tabletę kai kurias moteris (maždaug 1 iš 100) pykina. Jeigu jus supykino per 3 valandas nuo ESCAPELLE tabletės suvartojimo, jums reikia išgerti dar vieną tabletę. Jeigu jus supykino praėjus daugiau nei 3 valandoms nuo tabletės suvartojimo, išgerti dar vienos tabletės nebereikia.

Kaip sužinoti, kad tabletė suveikė?

Ar ekstrinės kontracepcijos tabletė suveikė, sužinosite prasidėjus kitoms mėnesinėms, kurios atrodys kaip įprastos mėnesinės.

Kada kreiptis į savo gydytoją?

  • Jeigu jūsų mėnesinės vėluoja ilgiau, nei 5 dienas arba yra neįprastai gausios ar lengvos;
  • Jeigu jūs vis dar nerimaujate, kad galite būti nėščia;
  • Jeigu pajutote staigų ar neįprastą skausmą pilvo apačioje ir jūsų mėnesinės vėluoja;
  • Jeigu turite klausimų dėl savo sveikatos arba jums tinkamiausio kontracepcijos metodo.

Susijęs turinys

Dažniausiai užduodami klausimai

Raskite vaistinę

Susisiekite su ginekologu

X