VISADA ŽINOK ESCAPELLE
ir Postinor BDT

visame pasaulyje naudojama ir laiko patikrinta „kito ryto“ tabletė

Mes naudojame nutraukto lytinio akto metodą

Nors remiantis tyrimais viena iš keturių moterų, naudojančių nutraukto lytinio akto arba ciklo dienų skaičiavimo metodą, pastoja, daug žmonių vis dar lieka jam ištikimi. Tačiau ką daryti, jei pasirinktas gimstamumo kontrolės metodas nesuveikė taip, kaip tikėtasi? Neplanuoto nėštumo ir aborto grėsmės vis dar galima išvengti pasinaudojant ESCAPELLE/POSTINOR BDT.

Nutraukto lytinio akto metodu greičiausiai naudojamasi jau nuo pačių seniausių laikų, kai žmonės ėmė rimčiau galvoti, kaip išvengti nepageidaujamo nėštumo. Principas paprastas: jei ejakuliacija (spermos išsiliejimas) įvyksta ne vaginoje, tuomet neįvyksta apvaisinimas, vadinasi, nėštumo nebus. Tačiau realybė yra daug sudėtingesnė, nes vyro organizmas lytinio akto pradžioje išskiria ir skystį, vadinamą prejakuliatu, kuriame gali būti gyvybingų spermatozoidų. Taip pat šis būdas reikalauja ypatingos savikontrolės, kuri jaunesniajai kartai, naudojančiai nutraukto lytinio akto metodą, yra beveik neįmanoma. Ar tikrai sugebėsite taip susivaldyti, kad ištrauktumėte laiku? Tikėtina, kad šiam metodui taikomas 27% Pearlo indeksas yra toks aukštas būtent dėl šių aplinkybių – prejakuliato ir nesugebėjimo susivaldyti. Šis indeksas rodo, kiek iš 100 vaisingų moterų, naudojančių tam tikrą kontracepcijos metodą, pastojo per metus. Vadinasi, pagal statistinius duomenis, nutraukto lytinio akto metodas yra labai nepatikimas vienu iš keturių atveju, o tai išties yra labai daug.

Ciklo dienų skaičiavimas yra toks pat netikslus. Šis būdas paremtas lytinės sueities planavimu pagal menstruacijų ciklo etapus. Šio metodo Pearlo indeksas yra 25, o tai taip pat labai didelis skaičius, nes iš 100 šį metodą pasirinkusių moterų per metus pastoja kas ketvirta. Visų moterų menstruacijų ciklai skirtingi, tačiau stebėjimai rodo, kad ovuliacija įvysta maždaug 14 dienų prieš mėnesines, vadinasi, pavojus pastoti iškyla trečiąją savaitę. Tiesa ir tai, kad ovuliacija gali įvykti netikėtai, bet kuriuo metu, todėl dienų skaičiavimas yra nepatikimas apsisaugojimo metodas. Taip pat gali pasitaikyti, kad stabilų ciklą turinti moteris gali neteisingai suskaičiuoti dienas arba per pavojingąją savaitę pasimylėti be kontracepcijos. Tokiais atvejais rekomenduojama išvengti aborto išgėrus kito ryto tabletę.

Nepaisant daugybės minusų, abu metodai tebėra populiarūs ir šiandien. Nors dažniausiai pagrindine jų naudojimo priežastimi lieka vyrų nenoras naudoti prezervatyvus, pasitaiko atvejų, kai moterys pačios nenori naudoti saugesnių apsisaugojimo nuo nėštumo būdų (pvz. geriamųjų kontraceptinių tablečių). Taip pat dažnai nelieka kito pasirinkimo, ypač „vienos nakties nuotykio“ atveju. Ką daryti tiems, kurie nepaisant visko naudoja nutraukto lytinio akto metodą arba skaičiuoja dienas, bet jiems vis tiek nepasisekė? Nepamirškite, kad nepageidaujamo nėštumo ar – dar blogiau – aborto galima išvengti pasinaudojus ESCAPELLE/POSTINOR BDT kito ryto tablete.

Nepavykus tinkamai pasinaudoti nutraukto lytinio akto metodu, spauskite čia

X